Одборник УРЕ Милош Шуштер сматра да је бивши предсједник СО Бар Мићо Орландић, који је поднио оставку 17. децембра прошле године, требало да се обрати одборницима на последњој сједници локалног парламента, као и грађанима Бара који су му дали повјерење.
"Промјене које се дешавају након његове оставке имају за циљ да се ништа не промијени. Ради се само о размјени мјеста и одлукама о томе ко ће сјести у коју клупу. Сви који су се престројили гласали су за све одлуке које су се доносиле у овој Скупштини. Да ли ће неко сједјети у петом или другом реду, мање је битно.Интересује ме због чега су се у коалицији посвађали? Сва значајнија мјеста у граду су братски подијелили. Није нико могао добити посао ко није био њима близак. И даље се држе правила да у Одбор директора мора доћи онај који нема везе с пословима који се на конкретним мјестима раде, или углавном не раде. Ту су упорни и доследни" - оцијенио је Шуштер.
Према његовим ријечима, Орландић је требало да поднесе оставку и раније.
"Требало је да поднесе оставку кад се у овој Скупштини гласало о Маљевику, или због чињенице да никад није хтио да стави на дневни ред утрошак средстава кредита КВФ банке гдје је потрошено 16 милиона евра у Водоводу, а до данас немамо извјештај о томе гдје су те паре потрошене.
Оставку је могао поднијети и кад није тражио да се попише имовина Општине, кад није тражио да се попишу непокретности у Бару ради обрачуна и плаћања пореза на непокретност, као и када је на дневни ред прије неколико мјесеци ставио завршни рачун буџета, а није дозволио да ревизор буде присутан на тој сједници, нити је одборницима и јавности достављен извјештај ревизора, гдје пише много тога о том буџету.
Такође, требало је да поднесе оставку када је малтене током сједнице или по скраћеном поступку уврштена тачка дневног реда да се уступа право изградње водовода у Мркојевићима не знам ни сам коме и зашто, као и када је ова Скупштина усвојила најновију одлуку о ослобађању од плаћања комуналија, гдје је посебан друштвени интерес исказан за ослобађање од плаћања комуналија „сиромаха” који граде бензинске пумпе.
То су ствари које Скупштина није смјела ни ставити на дневни ред, или је морала одлучивати на начин да се макар донесу неки закључци, да се о томе поднесу информације, јер су то огромна средства на терет града" -истакао је Шуштер.
Он подсјећа да је двије године одборник у локалном парламенту.
"Ни о чему крупном овдје није било домаћинске расправе. Било је дикусија које су браниле предложене одлуке по сваку цијену, и без аргумената и с климавним аргументима" - навео је Шуштер.
Локални челници сујете да оставе код куће
"Локални парламент одавно није Скупштина грађана. Они који владају овим градом постали су представници и послушници партија које су их поставиле. Свака донијета одлука има крупне последице и не треба да прижељкују и ишчекују када ће републичка власт бити смијењена. Требало би да се позабаве својим послом, да окрену бројеве телефона тих новоизабраних људи који су дошли да раде. Овај град нема луксуз да власт прави блок против нове власти. Треба да забораве своје сујете или да их оставе кући. Ми немамо право да правимо штету граду, због тога што нам се не свиђа предсједник Владе или неки ресорни министар", поручио је Шуштер.