07.02.2018.
Спорт

Барани се опростили од Европе

Аутор: Редакција 0 Оставите коментар

Иако је на два кола прије краја, практично, имао визу за осмину финала ФИБА Еврокупа у џепу, Морнар је, ипак, вечерас завршио овогодишњу европску мисију.

Након пораза код куће у прошлом колу од данског Бакена (побједа би донијела и пролаз и прво мјесто у групи, коло прије краја), Барани су доживјели прави дебакл у Бјелорусији од Цмокија, са чак са 39 разлике (84:45), и такмичење у групи К завршили на трећем мјесту, иза Бакена и управо Цмокија.

Тим из Минска је визу за осмину финала овог такмичења изборио са три узастопне, и више него убједљиве побједе у посљедња три меча, против Бакена у гостима (96:75), те Солнока (86:61) и Морнара код куће. Бјелоруси су, на крају, били испред Морнара (такође има по три побједе и пораза) због боље кођ-разлике у међусобном двомечу.

С обзиром да су Цмоки савладали у „Тополици“ са седам разлике (83:76), Баранима је за друго мјесто и пролаз групе био довољан и пораз до шест разлике, али су изабраници Михаила Павићевића били далеко од тог циља, можда и због умора и испражњености након сјајне серије побједа у АБА лиги, у којој су са седам побједа у низу скоро осигурали четврто мјесто и пласман у плеј-оф регионалног такмичења, коме ће сада моћи потпуно да се посвете...

Коначан епилог овог меча се могао наслутити већ након половине прве четвртине, када је Цмоки повео 11:0, а Морнар је прве поене постигао након пуних шест минута (Рејли-Рос).

До краја утакмице на терену је постојала само једна екипа, Цмоки је у другој четвртини, серијом 8:0, стигао до 20 разлике (39:19, 19. минут), а све је одлучено у трећем периоду, када је Цмоки стигао, у посљедњем минуту, чак, до 34 поена предности (65:31)!

У посљедњој четвртини предност домаћих ишла је и до нестварних 44 разлике (83:39), у 39. минуту...

Вриједан помена у барском тиму једино је учинак Дерека Нидама, који је меч завршио са 20 поена (тројке 12-2), а двоцифрен у гостујућем тиму био је још једино Брендис Рејли-Рос (10).

Код Цмокија, најефикаснији је био Кристофер Черапович са 24 поена, а уписао је и шест скокова.

Цмоки – Морнар 84:45 (22:10, 19:12, 24:12, 19:11)

Минск – Арена “Минск”. Гледалаца: 1.640. Судије: Додс (Велика Британија), Владић (Аустрија), Фушка (Словачка).

Цмоки: Гоулден-Садлер 14 (5-4), Адамовиц 2, Трастинески 7 (1-1), Салаш 2, Мечаракоу 7 (2-1), Семјањук 3 (4-3), Корж 1 (2-1), Черапович 24 (1-1), Кудраутсау 8 (2-2), Паљашчук 5, Кравиш 2, Греј 9 (5-2).

Морнар: Ћалић, Мићовић, Нидам 20 (7-4), Павићевић, Мијовић, Павић 7 (4-2), Вујошевић, Мугоша, Рејли-Рос 10 (5-4), Врањеш 4 (2-2), Бакић, Луковић 4 (3-0)

Извор: Вијести