04.02.2018.
Спорт

Величанствени Морнар: "Пала" и Игокеа, плеј - оф обезбијеђен

Аутор: Редакција 0 Оставите коментар

Тим Михаила Павићевића је славио против Игокее у гостима 93:79, тако да има три побједе више од Партизана и ФМП-а, уз утакмицу више.

Морнар је остварио седму узастопну побједу у АБА лиги и сада би само чудо у посљедња три кола могло да елиминише Баране из плеј-офа.

Од Партизана има бољи, а од ФМП-а слабији међусобни скор.

Средином друге четвртине Морнар је ухватио ритам у Лакташима, а до полувремена стекао десет поена предности.

Игокеа је почетком трећег периода, серијом 12:0, преокренула, али кошаркашки барског клуба имају огромно самопоуздање ове сезоне.

Брзо су умирили разиграног домаћина, Дерек Нидам преузео диригентску палицу, а његовом тројком у првом нападу посљедње четвртине поново дошли до двоцифрене предности – 70:59.

Домаћин је спуштао заостатак на шест поена, али су на сваки покушај ривала Нидам и саиграчи имали одговор...

Нидам је меч завршио са 26 поена (5-9 за три), имао седам асистенција и пет скокова, уз индекс корисности 29.

Урош Луковић је уписао 16, Немања Врањеш 13, Вукота Павић и Брендис Рејли-Рос по 11, а Страхиња Мићовић 10 поена.

У тиму Игокее најефикаснији је био Роберт Рикић са 20, док је Кејтин Рејнхард убацио 17 поена.

Извор: Вијести