23.01.2018.
Спорт

Кошаркаши Морнара све ближи плеј - офу, "пао" и Задар

Аутор: Редакција 0 Оставите коментар

Морнар незаустављиво јуриша ка плеј-офу АБА лиге. Барани су ка том циљу за корак ближи након синоћ остварене побједе над Задром на гостујућем терену.

Био је то пет тријумф заредом тима из града под Румијом у АБА лиги ( резултат 93:77). Барани су тако остали на побједу више од Партизана и показали да су у овом тренутку и први фаворит за четврто мјесто које им гарантује полуфинале и највјероватније дуеле са Будућност Волијем.

Морнар је надиграо домаћина, а у првом полувремену му је предност донио Урош Луковић. Српски центар је за нешто више од 12 минута игре у првом дијелу уписао 17 поена, 11 скокова и четири асистенције.

Упрксо агресивнијој игри Задра који је у једном тренутку смањио на 64:55,  Нидам, Рели-Рос, Луковић и Врањеш су одбили налете екипе Арамиса Наглића и на крају заслужено убиљежили нове бодове на свој конто.