16.05.2021.
Спорт

Морнар се вратио у елиту

Аутор: Редакција 4 Оставите коментар

Два кола прије краја Амплитудо Друге лиге је све ријешено - фудбалери Морнара су осигурали пласман у елитни ранг.

Барани су данас ремизирали у Бијелом Пољу са Јединством (2:2) и тај бод им је - захваљујући поразу другопласираног Арсенала - донио велико славље, јер 180 минута прије краја сезоне имају осам бодова више од Тивћана.

Јединство је головима Колића и Дуловића имало два гола предности након 54 минута игре, а онда су тиму Славољуба Бубање реми донијели Секуловић и Пепић.

Арсенал је изгубио од Кома (2:1), па су сада Златичани трећи на табели и у зони баража за попуну Прве лиге.

Домаћин је повео преко Монтенегра у 21, а преокрет је услиједио веома брзо - погоцима Вучићевића у 28. и Ријусокеа десет минута касније.

Ком има бод више од Игала, који је на свом терену поражен од Грбља, и то евроголом Станишића - 1:0.

Грбљани су тако повећали шансе да опстану, јер сада имају два бода мање од Ибра - Рожајци су на Банџовом брду изгубили од Берана резултатом 3:2.

Глобаревић је био двоструки стријелац за Беране, мрежу је затресао и Вилотијевић, док су за Ибар погађали Хорике и Копитовић из пенала.

Бокељ је савладао Дрезгу у гостима 2:1.

Марковић је аутоголом отворио утакмицу за вођство Которана, касније је изједначио Кривокапић, а тријумф гостију је потписао Поповић из пенала у самом финишу сусрета.