28.03.2018.
Спорт

Морнар се опростио од Европе

Аутор: Редакција 0 Оставите коментар

Морнар је, тако, ово такмичење завршио у четвртфиналу, са скором од девет побједа и седам пораза.

Било је и за очекивати да ће негдје морати да плате цех због сјајне игре и велике побједе против Црвене звезде, којом су изборили мајсторицу полуфинала плеј-офа АБА лиге (у понедјељак у Београду).

А цех је плаћен у Гронингену, гдје, очигледно физички, али и ментално, истрошени Морнар није успио да сачува шест разлике из првог меча (73:67) против Донара и избори пласман у полуфинале ФИБА Еврокупа, у које ће холандски тим, захваљујући побједи на свом паркету – 101:74 (25:20, 27:14, 18:20, 31:24).

Морнар се држао само у првој четвртини, у којој је једино и водио, прво са 6:5 (након почетних 5:0 за домаће), а посљедњи пут са 10:8, након непуна четири минута игре. Од 14:14 су почеле муке по госте, Донар се серијом 8:0 одлијепио на 22:14, а у овој дионици је водио и 25:16, да би Морнар до краја четвртине смањио на 25:20.

Барани су, какав-такав, прикључак у другој дионици држали до 35:28, а онда је холандски тим, серијом 10:0, “побјегао” на 45:28, а до полувремена је имао и 20 поена предности (52:32).

Све дилеме су отклоњене у трећој четвртини, када је тројком Брендина карија Донар повео 61:34, након два минута и 20 секунди игра у овој дионици, којом је комплетиран парцијал од 9:2. Морнар након тога више није успијевао да спусти заостатак испод 15 поена, посљедњи пут у 31. минуту (72:57), а Донар је стизао и до предности од 28 разлике...

Донар - Морнар 101:74 (25:20, 27:14, 18:20, 31:24)

Гронинген - Дворана: „Мартини плаза”. Гледалаца: 4.000. Судије: Цмикијевич (Пољска), Местре (Француска), Суслов (Естонија).

Донар: Канингем 7 (2-2), Гипсон 12 (2-2), Копманс, Дорисо 11, Коенис 3 (2-1), Маст, Кари 19 (1-0), Хоеве, Бургес 5, Бруинсма 18 (4-3), Пашалић 18 (2-2), Слотер 8 (2-1).

Морнар: Ћалић, Мићовић 10 (2-2), Нидам 24 (2-2), Павићевић, Мијовић, Павић, Вујошевић 2, Мугоша, Рејли-Рос 11 (4-4), Врањеш 23 (7-6), Бакић 4 (2-1).

Извор: Вијести