23.12.2017.
Спорт

Морнар срушио црно-бијеле у Београду (ВИДЕО)

Аутор: Редакција 0 Оставите коментар

Тим Михаила Павићевића је до сензационалног успјеха стигао захваљујући сјајном шутуи за три поена у другом полувремену, када је погодио 10 шутева иза линије 6,75 метара и славио са 98:93

Кошаркаши Морнара су остварили највећу побједу откада су учесници АБА лиге - Барани су усред Београда срушили Партизан!

Тим Михаила Павићевића је до сензационалног успјеха стигао захваљујући сјајном шуту за три поена у другом полувремену, када је погодио 10 шутева иза линије 6,75 метара и славио са 98:93.

И пресудила је управо тројка Дерека Нидама 37 секунди прије краја за 92:88. Био је то пети прецизни шут Американца са црногорским пасошем са те дистанце.

Почетак није наговјештавао овакав епилог. Напротив. Барани јесу повели закуцавањем најбољег актера утакмице Уроша Луковића, али је Партизан послије свега четири минута и 11 секунди водио 17:2!

На почетку 2. четвртине је било и плус 20 (27:7), а онда у финишу тог квартала и плус 21 (44:23 и 46:25).

Знало се, међутим, да је одбрана Београђана очајна, вјероватно најгора у историји славног клуба, што је Морнар почео да кажњава и да топи предност.

Већ до полувремена је пришао на 50:37, а онда серијом 18:2 преокренуо на 62:61 у 28. минуту!

У посљедњој четвртини је виђена резултатска клацкалица, да би Барани стекли плус четири на истеку 39. минута након тројке Брендиса Рејлија-Роса и закуцавања Луковића (89:85).

Павићевићеви пулени су дозволили Михаилу Андрићу да тројком смањи на 88:89, али је Нидам узвратио на исти начин и преломио меч.

Луковић је уписао 26 поена, уз сјајан шут - 10-9 за два, 11-8 бацања, а имао је и осам скокова, па ће са индексом 40 вјероватно бити МВП кола други пут ове сезоне.

Рејли-Рос је дао 21 кош, Нидам 17, а Страхиња Луковић 16. У домаћем тиму су са пом 16 погодака најефикаснији били Најџел Вилијамс-Гос (осам асистенција) и Патрик Милер, један мање је убацио Андрић.

Партизан - Морнар 93:98 (25:7, 25:30, 19:31, 24:30)

Београд - Дворана „Александар Николић”. Гледалаца: 3.700. Судије: Белошевић, Недовић (Србија), Савовић (Црна Гора).

Партизан: Милер 16 (4-3), Вилијамс-Гос 16 (6-6), Тадић, Аранитовић 8, Маринковић 3, Танасковић 2, Величковић 11 (2-2), Пецарски 6, Гавриловић 10 (2-2), Андрић 15 (2-2), Шалић 6.

Морнар: Павићевић, Ћалић, Мићовић 16, Нидам 17, Мијовић, Павић, Вујошевић 0 (2-0), Мугоша, Рејли-Рос 21 (6-5), Врањеш 10 (4-4), Бакић 8 (3-2), Луковић 26 (11-8).