11.10.2018.
Спорт

Наше коначно кренуло: Морнар срушио Торино

Аутор: Редакција 3 Оставите коментар

Кошаркаши Морнара су успјели коначно да остваре побједу у новој такмичарској сезони.

Они су синоћ у другом колу Д групе Еврокупа славили у Италији, на гостовању Торину (84:80), када се то од њих најмање очекивало, имајући у виду квалитет домаће екипе и низ пораза које су Барани имали пред ову утакмицу.

Наши кошаркаши  су тројкама Врањеша и Ребића у последњем минуту срушили домаћина и тако ипак издржали налет италијанске екипе у другом дијелу.

Морнар је на полувремену имао 15 поена предности (55:40), али је домаћин трећу дионицу одиграо фуриозно, добио је тај дио игре 22:9 и ухватио прикључак.

Посљедња четвртина донијела игру кош за кош, да би у финишу изабраници Михаила Павићевића имали више концентрације и стигли до побједе.

Луковић је предовдио Баране са 19 поена и 13 скокова, Страхиња Мићовић је убацио 13, Врањеш 12, а Антабија Волер је додао 11 погодака.

У пораженом тиму, Тајшон Тејлор је био најбољи са 23 поена.

Морнар након два кола у групи Д има половичан учинак и налази се на диоби другог мјеста.