06.03.2020.
Спорт

Одличан старт рукометаша из Бара: Чејовић бриљира у Грчкој

Аутор: Редакција 2 Оставите коментар

Јуниорски репрезентативац Црне Горе, Балша Чејовић, пружа одличне партије у дресу грчког рукометног клуба АЦ ПАОК. Двадесетогодишњи Баранин, којем је ово прва сезона у солунском клубу, истиче да су најтеже утакмице биле против атинских клубова АЕК и Олимпијакоса.

На утакмици против АЕК-а, Чејовић је постигао четири поготка и одиграо ефикасну одбрану, док је против Олимпијакоса са крила дао пет голова.

„Борили смо се до задњег тренутка. Играли смо против веома добрих екипа и пружали свој максимум у току свих 60 минута. Треба да учимо из својих грешака и да их не поновимо у наредним мечевима“, казао је Чејовић за ПАОК-ову пресс службу.

У току је Прва грчка лига, а у вечерашњем мечу је против АЦ ПАОК-а, убједљивија била Пилеја са 27:25 , иако су након првог полувремена три гола више имали рукометаши ПАОК-а (11:14). Најбољи стријелац утакмице био је лијеви бек ПАОК-а , Паласкас са девет погодака.

„Очекивали смо побједу, међутим знали смо да ће ово бити тежак меч, нажалост испустили смо два бода“, казао је Чејовић чији су квалитет игре примјетили грчки медији.

Подсјећамо да је јуниорски репрезентативац Црне Горе прве рукометне кораке направио у барском “Седмерцу” , а након гашења клуба, усавршавао се у “Морнару 7”. Проглашен је за перспективног спортисту града Бара 2017. године, а прелазак из матичног Морнара у ПАОК омогућио му је да игра прву грчку лигу и куп.