31.01.2018.
Спорт

Пораз Морнара у Фибакупу: Умор учинио своје

Аутор: Редакција 0 Оставите коментар

Веома лош шут за три поена и умор од недјељног излива адреналина у црногорском дербију Морнар је платио поразом у дуелу са Бакеном, у 5. колу ТОП 16 фазе Фибакупа - 76:87.

Упркос слабијој игри од оних на које су навикли последњих мјесеци, Барани имају разлога да жале због оваквог епилога меча у којем су могли да овјере пласман у 3. фазу такмичења – имали су четири поена вишка уочи последњег минута, примили тројку 8 секунди прије краја и промашили потом три шута за побједу.

У продужетку је до изражаја дошла свјежина Бакена о чему најбоље говори податак да је домаћин у том дијелу игре постигао само два поена и то са пенала на самом старту, након чега су гости везали серију 13-0...

Морнар је дуел отворио серијом 8-0 и потом одржавао вођство од 4 до 8 поена разлике до средине друге четвртине када су гости ухватили прикључак (29:28).

Након три минута без постигнутог коша на обје стране терена гости су серијом 6-0 преокренули на 32:34, и на полувријеме отишли са 4 поена вишка.

Налет данског тима трајао је до 23. минута када су гости стигли до 8 поена разлике (34:42). Тада је ствари у своје руке преузео Врањеш који је са седам везаних поена за два минута смањио заостатак домаћина на поен разлике (45:46).

На преокрет се чекало до 28. минута када је Рос донио Морнару прво вођству у другом полувремену (49:48). Барани су у последњу четвртину ушли са два поена вишка али су гости серијом 8-0 у 33. минуту побјегли на 54:60.

Барани су, ипак, успјели да се врате и са двије везане тројке Нидама на 2,20 прије краја преокрену (68:65). Нидам је серију минут прије краја наставио са пенала за 71:67, а након коша Диуфа 30 секунди прије оследњег звука сирене све то поновио.

Акун Пурсел је, међутим, одмах након тога погодио за 73:71 а Врањеш на другој страни погодио само један пенал што је Бишоп искористио да тројком осам секунди прије крја избори продужетак.

Морнар је у последњем нападу имао три шута за побједу али се сва три пута лопта измигољила из обруча.

Ови промашаји, испоставило се, скупо су коштали Баране у продужетку у којем су у потпуности остали без даха...

Морнар – Бакен   76:87 (74:74 (23:18, 11:20, 18:12, 22:24, 2:13)

МОРНАР: Ћалић 2, Мићовић 7, Нидам 22, Павићевић, Мијовић, Павић 5, Вујошевић, Мугоша 4, Рос 8, Врањеш 14, Бакић 6, Луковић 5.

БАКЕН: Дарбо 8, Акун Пурсел 22, Педерсен, Вигинс 6, Јукић 2, Иверсен, Диуф 14, Крокет 16, Кристоферсон, Томан, Бишоп 8, Ларке 11.

Одлука у Минску

У другом мечу 5. кола групе К ФИБА Еурокупа, Цмоки је убједљиво славио против Солнока (86:61),па ће у пласману у 3. кург Фибакупа одлучивати дуел бјелоруског састава и Морнара који се игра следеће сриједе у Минску.

За пласман у наредну рунду, Баранима у пријестоници Бјелорусије игра и пораз до 6 поена пошто су на свом терену славили против Цмокијиа 83:76.