10.02.2018.
Спорт

Тријумф Цедевите

Аутор: Редакција 0 Оставите коментар

Барани су уписали осми пораз и у преостала два кола им остаје да укњиже барем једну побједу, који би овјерили четврто мјесто и разигравање за титулу.

Да је прво полувријеме одиграо као друго, Морнар је, можда, могао да упише прву побједу у четвртом међусобном дуелу са Цедевитом у АБА лиги.

Међутим, првих 20 минута коштали су Баране пораза у "Тополици" против првака Хрватске са 94:89 (25:15, 28:24, 18:25, 23:25), у утакмици 20. кола.

Цедевита је, тако, прекинула низ Морнара од седам побједа у АБА лиги, и математички осигурала треће мјесто за плеј-оф.

Цедевита је у Бару водила од првог до посљедњег минута, Морнар ниједном није имао предност, па је пораз био логична посљедица. Домаћин је у првој четвртини промашио свих девет шпутева за три поена, што је Цедевита казнила, па је стигла до предности од 25:13, којом је и одредила даљу судбину меча.

Загрепчани су након нешто више од два минута игре у трећој четвртини стигли до највеће предности на мечу, кошем Стипановића су повели 60:43, и, вјероватно, тада преломили меч.

Истина, Барани су се пробудили након тога, на крају ове дионице су заостатак смањили на седам поена, али је Цедевита у 33. минуту поново имала сигурну предност (80:66).

Морнар је посљедњи "трзај" имао на три минута прије краја, када је Дерик Нидам погодио тројку за 81:86, али је 25 секунди након тога узвратио истом мјером (89:81) и отклонио посљедње дилеме...

Барани су меч завршили са свега 27.3 посто шута за три поена (22-6) и чак 11 пеомашених слободних бацања (30-19).

Цедевиту су до 15. тријумфа водили Крис Ентони Џонсон и Вил Шери са по 16, док је Роко Лени Укић са 14 поена.

У барском тиму, најбољи је био Урош Луковић са 22 поена и 13 скокова, Брендис Рејли- Рос је постигао 16 поена, док је Дерик Нидам додао 14.

Морнар - Цедевита 89:94 (15:25, 24:28, 25:18, 25:23)

Бар - Дворана: "Тополица". Гледалаца: 2.274. Судије: Болтаузер (Словенија), Јурас (Србија), Шпрендл (Словенија).

Морнар: Павићевић, Ћалић 2, Мићовић 8 (2-0), Нидам 14 (2-1), Мијовић, Павић 4 (2-1), Вујошевић 6 (1-0), Мугоша, Рејли-Рос 16 (4-4), Врањеш 12 (7-7), Бакић 5, Луковић 22 (12-6).

Цедевита: Укић 14, Крушлин 12, Перковић, Џонсон 16 (3-3), Катић, Славица, Жганец 6, Муса 11 (6-5), Чери 16 (3-3), Маркота 5, Рамљак 2, Стипановић 12.

Извор: Вијести