24.10.2021.
Sport

Mornar se borio, Zvezda slavila u „Topolici”

Autor: Redakcija 8 Ostavite komentar

Košarkaši Mornara igraju sve bolje, ali su i nakon petog kola bez pobjede u ABA ligi, pošto je u „Topolici” slavila Crvene zvezda rezultatom 77:69 (20:25, 23:13, 15:14, 19:17)

Uz Barane, samo Split nije osjetio slast pobjede nakon pet rundi regionalnog takmičenja.

Domaći su bolje otvorili utakmicu, dok su se „crveno-beli” u napadu gurali loptu isključivo pod koš, gdje je Ognjen Kuzmić postigao osam od prvih 10 poena svog tima.
Barani su imali u dva navrata pet poena razlike, ali su u četvrtom minutu druge četvrtine stali i dozvolili evroligašu da serijom 14:0 preokrene na 39:29.

Kori Dejvis je nakon četiri minuta i 18 sekundi prekinuo prazan hod svog tima (31:39).

Imali su gosti na minut i 40 sekundi do odlaska na veliki odmor 12 poena viška (43:31).

Tada su Barani zaigrali bolje u odbrani, vezali 13 poena i preokrenuli na 44:43 u 23. minutu.

Zvezda je ipak mini serijom 5:0 vratila stvari na svoju vodenicu.

Ekipa koju trenutno vodi mladi trener Vaso Milović je disala za vratom šampionima i nakon koševa Nemanje Gordića i Aleksandra Lazića povela 64:62, pet minuta i 54 sekunde do kraja.

Ispostavilo se da je to poslednje vođstvo domaćih, pošto su Aleksa Uskoković, pa Dejan Davidovac jednim pogođenim slobodnim bacanjem i Ognjen Dobrić, trojkom u poslednjoj sekundi napada, pa dugom dvojkom, režirali seriju 8:0 za novi preokret izabranika Dejana Radonjića (70:64).

U redovima Mornara se istakao Trej Luis sa 16 poena, Dejvis i Gordić su ubacili po 13, a dvocifren je bio i Aleksandar Lazić sa 12 poena.

Dobru rolu, sa dvije trojke u trenucima kada su domaći stizali zaostatak je imao i Marko Jeremić, koji je na kraju ubilježio devet poena.

Centar Vil Mozli je na debiju u dresu Ponosa Bara upisao četiri poena.

Pobjednike je predvodio Dobrić sa 22 poena, a dvocifren poenterski učinak je imao još njegov imenjak Kuzmić sa 14.

Treba napomenuti da je Mornar večeras nastupio bez Vladimira Mihailovića, najboljeg igrača tima u dosadašnjem toku sezone.