23.01.2018.
Sport

Košarkaši Mornara sve bliži plej - ofu, "pao" i Zadar

Autor: Redakcija 0 Ostavite komentar

Mornar nezaustavljivo juriša ka plej-ofu ABA lige. Barani su ka tom cilju za korak bliži nakon sinoć ostvarene pobjede nad Zadrom na gostujućem terenu.

Bio je to pet trijumf zaredom tima iz grada pod Rumijom u ABA ligi ( rezultat 93:77). Barani su tako ostali na pobjedu više od Partizana i pokazali da su u ovom trenutku i prvi favorit za četvrto mjesto koje im garantuje polufinale i najvjerovatnije duele sa Budućnost Volijem.

Mornar je nadigrao domaćina, a u prvom poluvremenu mu je prednost donio Uroš Luković. Srpski centar je za nešto više od 12 minuta igre u prvom dijelu upisao 17 poena, 11 skokova i četiri asistencije.

Uprkso agresivnijoj igri Zadra koji je u jednom trenutku smanjio na 64:55,  Nidam, Reli-Ros, Luković i Vranješ su odbili nalete ekipe Aramisa Naglića i na kraju zasluženo ubilježili nove bodove na svoj konto.