10.02.2018.
Sport

Trijumf Cedevite

Autor: Redakcija. 0 Ostavite komentar

Barani su upisali osmi poraz i u preostala dva kola im ostaje da uknjiže barem jednu pobjedu, koji bi ovjerili četvrto mjesto i razigravanje za titulu.

Da je prvo poluvrijeme odigrao kao drugo, Mornar je, možda, mogao da upiše prvu pobjedu u četvrtom međusobnom duelu sa Cedevitom u ABA ligi.

Međutim, prvih 20 minuta koštali su Barane poraza u "Topolici" protiv prvaka Hrvatske sa 94:89 (25:15, 28:24, 18:25, 23:25), u utakmici 20. kola.

Cedevita je, tako, prekinula niz Mornara od sedam pobjeda u ABA ligi, i matematički osigurala treće mjesto za plej-of.

Cedevita je u Baru vodila od prvog do posljednjeg minuta, Mornar nijednom nije imao prednost, pa je poraz bio logična posljedica. Domaćin je u prvoj četvrtini promašio svih devet šputeva za tri poena, što je Cedevita kaznila, pa je stigla do prednosti od 25:13, kojom je i odredila dalju sudbinu meča.

Zagrepčani su nakon nešto više od dva minuta igre u trećoj četvrtini stigli do najveće prednosti na meču, košem Stipanovića su poveli 60:43, i, vjerovatno, tada prelomili meč.

Istina, Barani su se probudili nakon toga, na kraju ove dionice su zaostatak smanjili na sedam poena, ali je Cedevita u 33. minutu ponovo imala sigurnu prednost (80:66).

Mornar je posljednji "trzaj" imao na tri minuta prije kraja, kada je Derik Nidam pogodio trojku za 81:86, ali je 25 sekundi nakon toga uzvratio istom mjerom (89:81) i otklonio posljednje dileme...

Barani su meč završili sa svega 27.3 posto šuta za tri poena (22-6) i čak 11 peomašenih slobodnih bacanja (30-19).

Cedevitu su do 15. trijumfa vodili Kris Entoni Džonson i Vil Šeri sa po 16, dok je Roko Leni Ukić sa 14 poena.

U barskom timu, najbolji je bio Uroš Luković sa 22 poena i 13 skokova, Brendis Rejli- Ros je postigao 16 poena, dok je Derik Nidam dodao 14.

Mornar - Cedevita 89:94 (15:25, 24:28, 25:18, 25:23)

Bar - Dvorana: "Topolica". Gledalaca: 2.274. Sudije: Boltauzer (Slovenija), Juras (Srbija), Šprendl (Slovenija).

Mornar: Pavićević, Ćalić 2, Mićović 8 (2-0), Nidam 14 (2-1), Mijović, Pavić 4 (2-1), Vujošević 6 (1-0), Mugoša, Rejli-Ros 16 (4-4), Vranješ 12 (7-7), Bakić 5, Luković 22 (12-6).

Cedevita: Ukić 14, Krušlin 12, Perković, Džonson 16 (3-3), Katić, Slavica, Žganec 6, Musa 11 (6-5), Čeri 16 (3-3), Markota 5, Ramljak 2, Stipanović 12.

Izvor: Vijesti