Sport

Barani nastavljaju da ispisuju istoriju: Mornar prošao nakon penala

Autor: Redakcija 6 Ostavite komentar

Fudbaleri Mornara nastavljaju da ispisuju istoriju kluba. Nakon što su eliminisali Dinamo iz Tbilisija, Barani su iz Lige konferencija izbacili i Radnički iz Kragujevca.

Izabranici Zorana Đuraškovića su nakon izvođenja penala slavili 4:3. Meč na DG areni je u regularnom toku završen 2:1 čime je Mornar anulirao poraz iz prve utakmice od 0:1.

Golman Radničkog Luka Lijeskić je već na startu penala odbranio šut Marka Đurišića, ali je već u narednoj seriji Stefan Popović „pročitao“ Ristića, da bi u narednoj seriji kapiten Šumadinaca i tragičar meča, Simović, pogodio stativu.

Do kraja su Marko Ćetković, Kiši, Andrija Kaluđerović i Filip Mitrović bili sigurni i odveli Mornar na megdan, najvjerovatnije mađarskom Pakšiju.

Lijeskić je na ruci imao i loptu Mitrovića ali to, ni odbranjeni penal Đurišiću nije bilo dovoljno za njegov tim jer su pogodili „samo“ Evandro, Aleksić i Vidosavljević.

Barani su imali prolaz u narednu rundu u rukama i u regularnom toku, golovima Krisa Marlonga Ondonga Mba u 45. i 83. minutu.

Francuz je prvo pogodio glavom nakon kornera Darka Zorića, dok je sedam minuta prije kraja regularnog toka utakmice, nakon auta Stevanovića, leđima otresao kapitena gostiju Simovića i iz okreta poslao loptu pod prečku.

Ipak, u 8. minutu sudijske nadoknade vremena, strijelac jedinog gola na prvom meču u Leskovcu, Milan Aleksić je sa ivice šesnaesterca pogodio za 2:1.

Šef stručnog štaba Kragujevčana Feđa Dudić. se nakon gola svog tima zaletio ka klupi Barana. Nastalo je komešanje među klupama, a sve je završeno crvenim kartonima za Dudića na jednoj, te šefa stručnog štaba Mornara, Zorana Đuraškovića i štopera, koji se u tom momentu nalazio na klupi, Baošića na drugoj strani.

Pošto nije bilo golova u produžecima, putnika u 3. kolo su odlučivali penali.