Насловна
Спорт

Рутинска побједа над Македонцима у задњем колу АБА лиге

Аутор: Redakcija. 0 Оставите коментар

Лигашки дио сезоне за памћење “поноса Бара” завршен је са 6 поена преко стотке у кошу ривала, +31 и петоминутним овацијама највјернијих навијача!

Све уз најтежи статистички податак у историји клуба: Морнар је регуларни дио регионалног шампионата завршио скором 14-8, односно са три побједе више од Партизана, шестоструког првака АБА лиге који је сезону завршио на 5. мјесту.

“Фенераш АБА каравана” био је, очекивано, лаган противник за екипу која је и другу годину заредон била хит регионалног првенства. Већ након пет минута игре домаћин је имао двоцифрену предност (14:4), а почетком друге четвртине и читавих 20 поена вишка (33:13).

Барани су након тога благо успорили и рутински одигралидо краја, тако да задовољни буду и највјернији навијачи клуба али и да се уштеди енергија код главних адута екипе пред плеј оф АБА лиге и реванш са Остендеом у четвртфиналу ФИБА купа.

Опуштање домаћина гости су искористили да се у финишу полувремена врате на једноцифрени минус, али је у другом полувремену доминација Морнара која је у финишу донијела и рекордних 35 поена предност (13:68).

У стријелце су се уписали сви играчи Морнара па и Лазар Павићевић, некадашњи кадетски репрезентативац Црне Горе и син менаџера најпопуларнијег барског спортског колектива Ђорђија, који од повратка у тим након студија у Америци није добијао прилику да се "упише" у АБА лиги...

Морнар – МЗТ 106:75 (29:13, 21:28, 29:17, 27:17)

ДВОРАНА: Тополица ГЛЕДАЛАЦА: 1,500 СУДИЈЕ: Сретен Радовић, Сашо Петек, Денис Хаџић

МОРНАР: Павићевић 4, Ћалић 2, Мићовић 8, Нидам 10, Мијовић 5, Павић 25, Вујошевић 7, Мугоша 13, Рос 15, Врањеш 14, Бакић 3.

МЗТ: Настовски 4, Мајсторовић 5, Соколов, Лалић 22, Пенов 5, Симоновски 24, Спасојевић 2, Стојановски 10, Маслинко.

Цедевита - Партизан 85:75

ТАБЕЛА: Звезда 18-3, Цедевита 17-5, Будућност 16-5, Морнар 14-8, Партизан 11-11, Задар 10-11, ФМП 9-12, Олимпија 9-12, Мега 8-14, Цибона 7-14, Игокеа 7-15, МЗТ 3-19.

Извор: Мондо